Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Polska

Jasna Góra jeszcze raz dziękuje za ocalenie Jana Pawła II z zamachu

jasna góra fot. Mazur/Episkopat.pl/Flicr.com

W 39. rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II na Jasnej Górze, w miejscu, gdzie pozostawił naznaczony krwią przestrzelony pas swej papieskiej sutanny, paulini i pielgrzymi dziękują za cud ocalenia, a w tym roku także za dar jego narodzin przed stu laty.

 

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski zauważa, że wspomnienie wydarzeń z 1981 r. to kolejna okazja do uczenia się od Jana Pawła II jego wielkiego zawierzenia Bogu na wzór Maryi: „Ta rocznica związana i z zamachem, i z objawieniami fatimskimi, mobilizuje nas do nowego pragnienia zawierzenia Panu Bogu we wszystkim na wzór Maryi, czyli tak, jak Jan Paweł II narodził się również poprzez to ocalenie, tak samo i my mamy obowiązek zdobywać na nowo nie tylko pragnienie, ale taką więź z Bogiem. Stąd wynikają również moje zadania”.

Od 13 lat w rocznicę ocalenia życia Papieża z Polski na Jasną Górę przybywają uczestnicy i organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, którzy przeżywają w sanktuarium spotkanie młodych członków stowarzyszenia. W tym roku niewielka grupa przedstawicieli dokonała aktu zawierzenia, by Pismo św. było dla nas księgą życia i byśmy byli wierni dziedzictwu, które pozostawił nam św. Jan Paweł II i razem z nim mówili: Totus Tuus.

Oceń treść:
Źródło:
;