Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Wydarzenia: Dzień Czerwonego Kapturka

Z Bogiem

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

 fot. Materiały prasowe

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” to inicjatywa modlitwy za Ojca Świętego Franciszka organizowana już po raz piąty z okazji rocznicy wyboru na papieża (13 marca). W tym roku odbędzie się ona 19 i 20 marca 2022 roku pod patronatem honorowym przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego. W najbliższy poniedziałek (14 marca) w intencji Ojca Świętego będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni w Warszawie na 391. Zebraniu Plenarnym. 

 

 

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej 5 edycji inicjatywy „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, która odbędzie się 19 i 20 marca 2022 roku. Tegorocznym hasłem są słowa: Słyszeć – Słuchać – Wysłuchać nawiązujące do trwającego w Kościele synodu.

Pierwszy dzień modlitwy (19 marca) będzie zarazem wydarzeniem centralnym inicjatywy i odbędzie się na Jasnej Górze. Tegoroczne obchody rozpoczną się o 14:30 Eucharystią sprawowaną w kaplicy Matki Bożej i będą trwały do Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21:00. „Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na zorganizowanie dużego wydarzenia, które zainauguruje inicjatywę. Uznaliśmy, że w tak niepewnych czasach, jedynym naszym ratunkiem jest wspólna modlitwa, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w obchody „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” na Jasnej Górze. Oprócz Eucharystii i Apelu przewidzieliśmy również inne punkty, które już niedługo powoli będziemy prezentować!” – mówi kleryk Rafał Orzechowski – organizator wydarzenia.

To właśnie spod Jasnej Góry wyruszy w Polskę wielka sztafeta modlitwy! Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają parafie, ruchy, stowarzyszenia i osoby indywidualne, aby w niedzielę 20 marca włączyły się w duchowy prezent Polaków dla papieża – czyli inicjatywę „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Organizatorzy zapewniają, że istnieje kilka możliwości wzięcia udziału tegorocznej akcji. „Przede wszystkim zapraszamy do przyjazdu na Jasną Górę 19 marca i organizowania miejsc modlitwy w niedzielę 20 marca. Jeżeli ktoś jednak nie ma takich możliwości to zapraszamy do modlitwy indywidualnej koronką do Bożego Miłosierdzia! Zgłoszenia i zapisy są możliwe na naszej stronie internetowej wszyscyza1.pl” – mówi kleryk Rafał, pomysłodawca wydarzenia.

Do tej pory w inicjatywie wzięło udział setki grup z Europy, Azji, czy Ameryki Północnej. Od początku „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest objęte patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: r.orzechowski@lednica2000.pl.

Więcej: www.wszyscyza1.pl

Źródło:
;