Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Rozrywka

JEDNO zwycięzcą X Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2021

 fot. mat. pras.

Zespół JEDNO został zwycięzcą X edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. JEDNO to nazwa grupy która jako druga pojawiła się na scenie Festiwalu „Chrześcijańskie Granie". Jury usłyszało aranżacje popowe, lekko rockowe, okraszone melodycznym przygrywaniem trąbki.

 

Popowo- rock'owe „Śmieję się", liryczne „Matko Boża" oraz rytmiczne „Szczęśliwy" złożyły się na koncert zespołu JEDNO podczas X Festiwalu „Chrześcijańskie Granie". To drugi debiutant który pojawił się na scenie Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu, zarządzanej przez Adama Guzdka, twórcy m.in. „Betlejem w Polsce".

Zespół JEDNO pochodzi z Tarnowa i Krakowa. Zespół tworzony jest przez absolwentów szkół muzycznych, a także studiów muzycznych. Styl jest więc wypadkową muzycznych doświadczeń wszystkich jego członków. W muzyce JEDNO można usłyszeć elementy jazzu, hip-hopu, a nawet w niektórych utworach reggae. Wspólnym mianownikiem jest rytmiczne brzmienie gitarowe, okraszone backgroundami sekcji dętej.

Podczas pandemii JEDNO zaczęło zbierać materiał na pierwszą płytę. Jej zapowiedzią jest utwór „Idźcie, który stał się oficjalnym hymnem Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej 2020 na Jasną Górę.

Obok zespołu JEDNO w konkursie wzięły udział także zespoły: PÓŁPIĘTRO i SEMEION. W skład JURY w tym roku weszli: Adam Guzdek, właściciel Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu oraz m.in. koncertów: „Betlejem w Polsce i „Bądź jak Jezus", Adam Batruch, producent muzyczny z Białegostoku, właściciel L.I.F.E. Produkcji oraz Szymon Babuchowski, lider zespołu Dobre Ludzie i dziennikarz „Gościa Niedzielnego".

Transmisja Festiwalu „Chrześcijańskie Granie" odbyła się na www.1on.pl Jego pomysłodawcą jest Sklep i Fundacja „Chrześcijańskie Granie".

Oceń treść:
;