Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Aktywnie

„Jonasz” – pierwsza oblacka gra planszowa

 fot. Materiały prasowe

„Rzuć kostką! Zewangelizuj Niniwę!” – zachęca oblackie duszpasterstwo młodzieżowe, które właśnie wydało grę planszową „Jonasz. Wstań i idź do Niniwy”.

 

Planszówka łączy fabularną historię biblijnego proroka z ideą opartego na niej oblackiego duszpasterstwa młodzieżowego NINIWA. „Jako niniwici identyfikujemy się z mieszkańcami grzesznego miasta, którzy ciągle potrzebują się nawracać – mówi KAI Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA. – Nasze środowiska rówieśnicze wołają o nasze zaangażowanie, troskę i ewangelizację. Dlatego jednocześnie czujemy się podobni do Jonasza, który mimo oporów i swoich słabości chce wychodzić ze swoją misją” – dodaje Zieliński.

W grze zobrazowano tę drogę w formie podróży graczy, której celem jest dotarcie do miasta Niniwa. Gracze zaczynają jako niniwici dopiero co powołani do nawrócenia, a kończą jako ewangelizatorzy w mieście. „Dokładnie takie samo jest nasze hasło formacyjne: „Od Jonasza do Eugeniusza” – mówi Krzysztof Zieliński wyjaśniając, że chodzi o św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którego młodzi stawiają sobie za wzór ewangelizatora.

„Grę zrealizowaliśmy samodzielnie na podstawie autorskiego pomysłu, który podyktowało życie i nasze doświadczenia formacyjne” – zaznacza Zieliński. O jakość wykonania elementów i druku zatroszczył się największy w Polsce producent gier planszowych. Oficjalnym wydawcą gry jest wydawnictwo Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku od 10 lat. Szacowany czas rozgrywki to ok. 60 minut. Premierę zaplanowano z okazji musicalu „Jonasz”, który odbędzie się w katowickim w Spodku 17 lutego.

Gra będzie dostępna w oblackich duszpasterstwach młodzieży. Można ją kupić w Centrum Formacji NINIWA w Kokotku a także za pośrednictwem strony: www.niniwa.com. „Cena gry będzie atrakcyjna w porównaniu do konkurencyjnych produktów tego typu i nie przekroczy 50 zł” – zapowiada Zieliński.

Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA znane jest m.in. z popularnych wypraw rowerowych oraz cyklicznych wydarzeń takich jak Festiwal Życia w Kodniu i Zjazdów NINIWY.

Źródło:
;