Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Pod oknem

Jubileusz miłosierdzia dla księży

 fot. Matthias Ulrich / wikipedia.org

Kard. Stanisław Dziwisz zaprosił księży Archidiecezji krakowskiej na jubileuszową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jednym z jej elementów będzie zbiórka na wyposażenie domu dla osób starszych oraz budowę magazynu żywności w Brzegach k. Wieliczki.

 

„Zapraszam serdecznie wszystkich Kapłanów pracujących w parafiach i kościołach rektoralnych, na Uniwersytecie Jana Pawła II i w Kurii Metropolitalnej, w ośrodkach rekolekcyjnych i domach dla chorych, na kapłańskie przeżywanie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia” – napisał Metropolita krakowski w liście przesłanym do wszystkich parafii Archidiecezji.

Aby większa liczba kapłanów mogła uczestniczyć w pielgrzymce, zostały ustalone dwa terminy spotkań – sobota 20 lub 27 lutego – spośród których duchowni mogą wybrać bardziej dogodny dzień.

Oba spotkania będą miały podobny przebieg. Rozpoczną się o godz. 10.00 wspólną modlitwą brewiarzową. Następnie kapłani będą uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym, które będzie się składać m. in. z czytania Słowa Bożego, wysłuchania konferencji oraz indywidualnego przejścia przez Bramę Miłosierdzia. Uczestniczy będą mogli też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spotkanie zakończy się koncelebrą Mszy świętej o godz. 12.00 oraz obiadem.

W ramach jubileuszowej pielgrzymki księża zostali zaproszeni do włączenia się w dar miłosierdzia, czyli złożenia ofiary na wyposażenie domu dla osób starszych „Campus Misericordiae” oraz na budowę i wyposażenie centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia” gdzie będzie się znajdował magazyn żywności wraz z punktem wydawania żywności dla parafii, które na swoim terenie organizują przekazywanie żywności najuboższym. Oba dzieła powstają obok Pola Miłosierdzia, gdzie odbędzie się czuwanie i papieska Msza św. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W zaproszeniu na pielgrzymkę kard. Dziwisz podziękował księżom za ich trud i poświęcenie w ich codziennej pracy. „W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia podejmujecie wiele duszpasterskich wysiłków, aby pomóc wiernym, powierzonym Waszej trosce, w przeżyciu tego szczególnego czasu łaski” – podkreślił Arcybiskup krakowski.

Kapłańska pielgrzymka do Łagiewnik wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczął się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2015 roku i zakończy się 20 listopada 2016 roku wraz z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 

Źródło:
;