Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Aktywnie

 fot. Klaudia Szeląg

29 lutego odbędzie się jubileuszowa, bo już 10. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa. Od lat organizuje ją Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Tegorocznym hasłem zmagań na stoku będą słowa z Ewangelii Janowej: „Aby radość wasza była pełna”. - Chcemy w ten aktywny sposób podkreślić, że chrześcijanie są powołani do życia w pełni radości i szczęścia. A można je osiągnąć między innymi ciesząc się na świeżym powietrzu pięknem stworzenia. I taką przestrzeń, na tej jubileuszowej, można powiedzieć „pełnej spartakiadzie” przygotowujemy w tym roku dla naszych uczestników - opisuje Kamila Ciupińska, jedna z koordynatorów wydarzenia.

Celem imprezy jest właśnie promocja aktywności i rywalizacji w imię zasad fair play oraz tworzenie przyjaznych relacji z Bogiem i bliźnim. - Nie da się ukryć, że sport powoduje, że ludzie się jednoczą i są autentyczni. A radość z niego wynikająca jest naprawdę prawdziwa - możemy się dzielić pomocą i umiejętnościami, a same zawody są okazją do spotkania i rozmowy. Wystarczy tylko się zmobilizować, zejść z kanapy i być razem w białym szaleństwie - podkreśla Ciupińska.

10. edycja największych zimowych zawodów sportowych w Polsce bez wpisowego, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, odbędzie się 29 lutego 2020 roku na stoku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów (obie kategorie z podziałem na płeć i wiek) oraz zjazd na „byle czym”.

Tradycyjnie również rodzice i opiekuni nie są skazani na nudę, gdyż animatorzy będą organizować dla nich grupowe zmagania i zabawy. Co więcej do udziału zaproszeni są także księża, siostry zakonne, klerycy w konkurencji dla osób duchownych.

KSM-owicze z Małopolski nie zapominają też, że rok 2020 to czas obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. - Spartakiada włącza się także w te obchody, a sama postać świętego, wielkiego miłośnika narciarstwa i przyjaciela młodych, będzie przyświecać duchowym przygotowaniom i samym zmaganiom na stoku. Papież Polak był młody nie tylko wiekiem, ale nawet kiedy liczył już wiele lat, także duchem i od niego chcemy się uczyć co oznacza hart tego ducha - zaznacza Ciupińska.

Aby zarejestrować się na wydarzenie, wystarczy do 20 lutego wypełnić formularz na stronie www.spartakiadazimowa.pl. W zeszłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 150 uczestników. W organizację zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy.

- Czasem nie chce się nam ruszyć z domu, czasem przeszkody mają charakter finansowy. Ale tym razem mamy okazję wziąć udział darmowych zawodach i co więcej w górach, które są wyjątkowe. Zapraszamy więc, by być z nami, dobrze się bawić i w dodatku zgarnąć atrakcyjne nagrody - zachęca do udziału Ciupińska.

Organizatorami Spartakiady Zimowej są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Stacja Narciarska Kasina SKI. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Oceń treść:
Źródło:
;