Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Kulturalnie

krakowia sakra fot. krakowskienoce.pl

Tradycyjnie, w dniach 14 i 15 sierpnia odbędzie się kolejna, 12. już odsłona Nocy Cracovia Sacra, przedsięwzięcia z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazującego fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

 

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. „Krakowskie Noce”  dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w opactwie cystersów w Mogile.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do wybranych miejsc – z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Zobacz program Nocy Cracovia Sacra na stronie internetowej www.krakowskienoce.pl

Oceń treść:
Źródło:
;