Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Aktywnie

Już niebawem poznamy najlepszych siatkarzy wśród kleryków!

W połowie maja w Krakowie pojawią się drużyny z całej Polski, aby zmierzyć się w finałach V Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej, które w tym roku organizuje Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Finał został objęty patronatem honorowym przez J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza – metropolitę krakowskiego i Marka Sowę – marszałka województwa małopolskiego. Do przybycia na rozgrywki i kibicowania klerykom zachęca także Mateusz Mika, zawodnik reprezentacji Polski i zespołu Lotos Trefl Gdańsk.

 

Oprócz gospodarzy w ostatnim etapie znalazły się drużyny z Siedlec, Radomia i Katowic, wyłonione w trwających od jesieni eliminacjach. Będzie to dla nich także okazja do poznania dziedzictwa kulturowego Archidiecezji Krakowskiej.

Rozgrywki odbędą się 16 maja na hali sportowej w liceum „Radosna Nowina 2000” w Piekarach pod Krakowem, w godzinach 10-16. Organizatorzy pragną, aby wydarzenie nie ograniczyło się tylko do wyłonienia najlepszej drużyny. Promując sportowy tryb życia i zasady fair-play chcą pokazać, że mają swoje pasje, których rozwijanie jest ważnym elementem ubogacającym ich jako ludzi, którzy wstąpili na drogę formacji do kapłaństwa. Dlatego zachęcają do udziału wszystkich, którzy pragną przeżyć sportowe emocje i kibicować klerykom, a także porozmawiać z nimi, spotykając ich w sytuacji pozornie niecodziennej.

Przybyli na rozgrywki będą mieli również okazję dowiedzieć się czegoś o Światowych Dniach Młodzieży, które za rok mają odbyć się w Krakowie. Także nagrody, o które walczyć będą zawodnicy, łączą w sobie ducha sportu i symbole Światowych Dni Młodzieży. Osoby, które nie mają możliwości pojawić się w Piekarach, będą mogły śledzić przebieg rozgrywek na bieżąco w internecie.

Więcej informacji: www.seminarium-krakow.pl/mistrzostwa. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym rozgrywek.

Źródło:
;