Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Pod oknem

Już ponad 23 tys. osób zgłosiło się na Ekstremalną Drogę Krzyżową

 fot. edk.org.pl

Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych nocą w samotności. W tym roku po raz ósmy w całej Polsce wyruszą EKSTREMALNE DROGI KRZYŻOWE.

 

18 marca EDK przejdzie ulicami Krakowa. Uczestnicy będą przemierzać ponad 40-kilometrowe odległości by zmierzyć się ze swoimi słabościami, podjąć ważne życiowe decyzje, wyjść ze strefy komfortu i sprawdzić, na ile ich stać. W tym roku na EDK wybierze się ponad 23 tys. uczestników w całej Polsce i poza jej granicami! To dwa razy więcej, niż w zeszłym roku.

Główną krakowską EDK rozpocznie Msza Święta o godz. 20:00 w kościele św. Józefa na Podgórzu w Krakowie – kazanie będzie głosił ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK i przywódca SZLACHETNEJ PACZKI oraz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W tym roku również on wyruszy w jedną z tras. Mszę św. będzie koncelebrował Nuncjusz Apostolski – abp. Celestino Migliore.

EDK to zaproszenie do alternatywnego przeżycia Wielkiego Postu. Decydują się na nią także osoby, które nie chodzą do Kościoła. Dla ludzi żyjących intensywnie i aktywnie, EDK jest jedyną okazją do rozważań Wielkiego Postu – jest Wielkim Postem „w pigułce”.

W tym roku EDK jest również przygotowaniem duchowym do nadchodzących Światowych Dni Młodzieży. Tegoroczne rozważania podążają za wizją „chrześcijańskiego lidera” Papieża Franciszka i nawiązują do ŚDM.

- Zapraszam Was do drogi krzyżowej. Ona poprowadzi Was za Chrystusem do bycia chrześcijańskim liderem. A może również do współtworzenia nowego, lepszego świata. Razem z nami – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

;