Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Solidarność

Już ponad 53 tys. osób włączyło się w akcję „Misjonarz na Post”

misjonarz fot. misjonarznapost.pl

Trwa ósma edycja akcji „Misjonarz na Post”. Nadal można dołączyć do niej w każdej chwili.

 

Inicjatywa „Misjonarz na Post” cieszy się w tym roku większym zainteresowaniem niż w latach ubiegłych. Uczestniczy w niej już ponad 53 tys. osób. – Pandemia koronawirusa sprawiła, że akcje, w które włączyć się można nie wychodząc z domu cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Zwłaszcza, gdy nie wymagają nakładów finansowych – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji. – Mamy nadzieję, że dzięki kolejnej edycji tej kampanii uda nam się jeszcze bardziej zwrócić uwagę na temat misji. Bo działalność polskich misjonarzy może i powinna budzić podziw. Materiały o ich pracy stale aktualizujemy na portalu misyjne.pl – komentuje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl. Misjonarze dziękuję za okazane wsparcie: – Świadomości, że ktoś daleko, nieznany z imienia, odmawia dziś za mnie modlitwę, pamięta, poświęca odrobinę swojego czasu i serca ogromnie dużo daje – zwraca uwagę s. Filemona Danuta Rapacz, misjonarka z Boliwii.

W tym roku w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.00 polskiego czasu, na facebookowym profilu akcji (fb.me/misjonarznapost) odbywają się spotkania online z misjonarzami, którzy odpowiadają na pytania. – Z tygodnia na tydzień liczba uczestników spotkań na żywo z misjonarzami wzrasta.

W czasach kiedy nie zawsze słyszymy dobre informacje o Kościele, informacja o działalności misyjnej, w tym edukacyjnej, medycznej, czy rozwojowej, jest bardzo dobrze odbierana przez ludzi – dzieli się Marcin Wrzos, misjonarz oblat. Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy może wybrać swoją formę duchowego wsparcia wylosowanego misjonarza lub misjonarki. Może to być modlitwa, jakieś wyrzeczenie czy też ofiarowanie cierpienia.

Inicjatywa prowadzona jest przez redakcję oblackiego portalu misyjne.pl i dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Partnerem tegorocznego „Misjonarza na Post” jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Oceń treść:
;