Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Małopolska

Kampania "TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA"

11 stycznia rusza kampania informacyjna TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA. Do mieszkań krakowian zapukają przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, żeby zachęcać mieszkańców posiadających paleniska węglowe do ich wymiany na ogrzewanie ekologiczne - informuje portal Magiczny Kraków.

 

Kampania informacyjna TAK! DLA CZYSTEGO POWIETRZA odbywa się w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa. Od 11 stycznia do 25 marca upoważnieni przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa udadzą się do mieszkań osób, które jeszcze dysponują piecami węglowymi, by zachęcić ich do wymiany ogrzewania na proekologiczne. Przy okazji mieszkańcy będą informowani o możliwościach wsparcia, jakiego udziela Miasto. – Upoważnione przez nas osoby będą odwiedzać mieszkańców Krakowa z pełnym pakietem informacji i materiałami niezbędnymi do złożenia wniosku o wymianę pieca, będą także służyć radą w tej kwestii – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Złożenie wniosku w tym roku gwarantuję otrzymanie do 100% dofinansowania kosztów kwalifikowanych inwestycji. Akcja potrwa do 25 marca. Szczegóły na krakow.pl.

Źródło:
;