Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Solidarność

Kapelan krwiodawców apeluje o oddawanie krwi

 fot. Jake Berenguer / wikipedia.org

Z apelem o oddawanie krwi zwrócił się do społeczeństwa krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi ks. płk Zenon Surma, kapelan ordynariatu polowego. Podkreślił, że w okresie urlopowym doskwiera brak dawców, a przez to wiele zabiegów i operacji nie może się odbyć. Dodatkowo w okresie wakacji wzrasta zapotrzebowanie na krew w związku ze zwiększoną liczbą wypadków drogowych.

 

„Dzisiaj jestem zdrowy, dzisiaj mogę ofiarować krew tym, którzy są w potrzebie, niewykluczone jednak, że za dzień, za dwa, za tydzień ja będę w potrzebie – powiedział ks. płk Surma. – Jeżeli dzisiaj ja jako zdrowy oddam krew, to i będą inni, którzy również to uczynią. Dlatego zwracam się jeszcze raz do wszystkich, którzy mogą podzielić się tym najcenniejszym, niezastąpionym darem, jakim jest krew, aby się podzielili z tymi, którzy na tę krew czekają”.

Aby zostać dawcą krwi trzeba mieć ukończone 18 lat i być zdrowym. Należy udać się do stacji krwiodawstwa z dowodem osobistym, najlepiej po zjedzeniu lekkiego śniadania. Krwi nie można oddawać częściej niż raz na osiem tygodni.

Źródło:
;