Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Świat

Kard. Krajewski otworzy we Lwowie dom dla matek z dziećmi 

kardynał konrad krajewski fot. BP KEP

Matki z dziećmi i bezdomne kobiety będą zakwaterowane w odpowiednio przygotowanych pokojach. W ramach tego Domu Miłosierdzia planowana jest również stołówka dla ubogich, aby zapewnić im ciepły posiłek i przyjazne miejsce. Jest to kolejna inicjatywa realizowana w imieniu Papieża Franciszka przez Jałmużnika Papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.

 

W tych dniach ponownie przebywa na Ukrainie kard. Konrad Krajewski, aby nieść pociechę Ojca Świętego ludności dotkniętej wojną. W ramach tego pobytu zostanie otwarty Dom dla matek z dziećmi, które uciekły z bombardowanych obszarów, ale nie chcąc opuszczać kraju, szukały schronienia we Lwowie. 

Do budowy domu przyczyniły się różne osoby, w tym w znaczący sposób Ojciec Święty Franciszek za pośrednictwem Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia. Dom będzie prowadzony przez siostry albertynki.

Odnosząc się do zniszczenia magazynu Caritas - Spes, który był wielokrotnie wykorzystywany jako magazyn pomocy humanitarnej wysyłanej przez Papieża Franciszka do ludności ukraińskiej, kard. Krajewski powiedział: „Czuję żal z powodu tego, co stało się we Lwowie w związku z atakiem na magazyn Caritas - Spes. Uderzono, aby zniszczyć możliwość pomocy ludziom, którzy cierpią”.

Podczas pobytu na Ukrainie kard. Krajewski odwiedzi różne wspólnoty przyjmujące uchodźców. Chce wyrazić w ten sposób wyrazić wdzięczność wszystkim wolontariuszom i tym, którzy pomagają cierpiącym i potrzebującym ludziom z dala od ich domów. 

Źródło:
;