Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Dialog

Kard. Nycz odprawi Mszę św. o pokój w Armenii

centrum opatrzności bożej fot. Centrum Opatrzności Bożej

Kard. Kazimierz Nycz odprawi 16 października w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 18.00 Eucharystię w intencji nastania pokoju w Armenii. Metropolita warszawski jest ordynariuszem wiernych obrządku ormiańskokatolickiego.

 

Na wspólną modlitwę wszystkich Ormian w Polsce i ich przyjaciół wraz z ks. Taronem Ghulikyanem, duszpasterzem Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego zaprasza ks. prof. Józef Naumowicz, duszpasterz ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie.

Po Mszy świętej zaplanowano modlitwę przy chaczkarze przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Ten tradycyjny ormiański krzyż kamienny to dar Ormian, dedykowany w 2018 r. Janowi Pawłowi II jako przyjacielowi Armenii. Krzyż ten upamiętnia również więzi polsko-ormiańskie oraz rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i ustanowienia pierwszej Republiki Armenii.

Od 27 września br. trwają walki w Górskim Karabachu -  zamieszkiwanej przez Ormian enklawie w Azerbejdżanie. W walkach zginęło już ponad 500 osób. Wprawdzie obie strony zawarły porozumienie o zawieszeniu broni z przyczyn humanitarnych ale niemal natychmiast pojawiły się sygnały o jego łamaniu.

Oceń treść:
;