Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Komentarze

Kard. Ryś: nowi kardynałowie pokazują uniwersalność Kościoła

kardynał grzegorz ryś fot. Vatican Media

Nowi kardynałowie pokazują uniwersalność i powszechność Kościoła, który w swojej różnorodności tworzy wspólnotę – podkreślał w rozmowie z Radiem Watykańskim i Vatican News kard. Grzegorz Ryś, który dziś podczas konsystorza otrzymał z rąk Papieża Franciszka biret kardynalski.

 

„Bardzo do mnie przemówiło słowo, które Papież wypowiada, kiedy wkłada pierścień na palec. Mówi, żeby „miłość św. Piotra, wzmocniła twoją miłość do Kościoła. To najbardziej wynoszę z tej uroczystości” – powiedział kard. Ryś.

Podkreślił, że Franciszek napisał w liście do nowych kardynałów, że ich wybór pokazuje uniwersalność Kościoła. „Powszechność jest zawsze dziełem Ducha Świętego, to nie jest tak, że się możemy umówić na powszechność Kościoła. To jest to, co dzisiaj mówił Papież, że się rodzimy w różnorodności i uczymy się „Ojcze nasz” nawet w jakimś dialekcie, a nie języku, a potem Duch Święty robi z nas wspólnotę” – dodał metropolita łódzki.

Dziś na Placu św. Piotra Papież Franciszek przewodniczył konsystorzowi z udziałem m.in. 21 nowych kardynałów Kościoła katolickiego.

Źródło:
;