Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Świat

Kard. Stanisław Dziwisz doktorem honoris causa Touro College and University

kardynał stanisław dziwisz fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Żydowska uczelnia Touro College and University przyznała doktorat honoris causa najbliższemu współpracownikowi i sekretarzowi Jana Pawła II – kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.

 

W uzasadnieniu przyznania tytułu, rektor uczelni profesor Alan Kadish napisał: „Zaproszenie do naszego grona akademickiego jest odzwierciedleniem Twojego ważnego wkładu w zrozumienie chrześcijańsko-żydowskie, Twojej pracy na rzecz bezpieczeństwa i pomyślności europejskiej społeczności żydowskiej, Twego głosu w sprawie tolerancji i szacunku, i jasnego przesłania przeciwko antysemityzmowi.”

Wręczenie doktoratu honoris causa kard. Stanisławowi Dziwiszowi nastąpi podczas uroczystej graduacji absolwentów w siedzibie Tauro w Berlinie, podczas której wygłosi on przemówienie.

Touro College otworzono w 1971 w Nowym Jorku. Uczelnia funkcjonuje w 30 lokalizacjach, poza kilkoma miastami amerykańskimi także w Berlinie, Jerozolimie i Moskwie. Pobiera w niej naukę ponad 20 tys. studentów na kilkunastu kierunkach studiów m.in. prawie, pedagogice, pracy socjalnej, medycynie, stomatologii i farmacji. Touro prowadzi także studia wiedzy o Holokauście.

Oceń treść:
Źródło:
;