Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Komentarze

Kard. Tagle: Boże Narodzenie wzywa do solidarności

kardynał luis antonio tagle fot. Ramon FVelasquez / wikipedia.org

Boże Narodzenie przypomina nam, że Bóg jest z nami, nigdy nie będziemy sami – podkreśla kard. Luis AntonioTagle. Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów podzielił się z rozgłośnią papieską nadzieją na najbliższe święta oraz skierował słowa zachęty dla cierpiących z powodu pandemii. Również w tej sytuacji przyjście Jezusa stanowi chwilę nadziei i odrodzenia dla całej ludzkości. Filipiński purpurat podkreślił, że tegoroczne Święta obchodzone podczas pandemii wzywają do solidarności oraz otwarcia na potrzeby innych.

 

Kard. Tagle był również zarażony COVID-19. Radio Watykańskie zapytało filipińskiego purpurata, co powiedziałby tym, którzy żyją obecnie w sytuacji strachu i niepewności?

„Przede wszystkim chcę im powiedzieć, że mają we mnie brata, kogoś, kto w szczególny sposób zna wewnętrzne zamieszanie, udrękę, strach. Chcę im powiedzieć, i każdemu, którzy mnie będą słuchać, że może nas coś takiego zaskoczyć: nie spodziewasz się tego! Więc jak mówi Ewangelia: "Nie wiecie, kiedy przyjdzie, kiedy przyjdzie Pan, więc bądźcie przygotowani". Mam więc nadzieję, że wszyscy możemy żyć każdą chwilą, każdym dniem naszego życia, w pokoju z Bogiem i w pokoju z naszym bliźnim – podkreślił kard. Tagle. Nie odkładajmy na później dobrych uczynków, które moglibyśmy zrobić teraz, drobnych gestów: zwykłego aktu dobroci, drobnego aktu sprawiedliwości, prostego telefonu, uśmiechu, pamięci, bo możemy nie mieć kolejnej szansy, aby to zrobić.“

Oceń treść:
Źródło:
;