Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Pod oknem

Kard. Dziwisz do kapłanów z okazji 1. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

 fot. DrabikPany / flickr.com

Metropolita krakowski apeluje do księży archidiecezji, aby wzorem poprzednich lat organizowali parafialne pielgrzymki w duchu dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II do sanktuarium na Białych Morzach dedykowanego Świętemu.

 

Czcigodni Księża Dziekani!

Drodzy Bracia w kapłaństwie!

Za kilkanaście dni będziemy obchodzić I rocznicę kanonizacji świętego Jana Pawła II. W tym dniu, w duchu wielkiego dziękczynienia, z przedstawicielami całej Archidiecezji odprawię Mszę św. przy Jego relikwiach w Bazylice Watykańskiej. Kanonizacja Jana Pawła II, która odbyła się 27 kwietnia 2014 r. jest pieczęcią stwierdzającą autentyczność świętości człowieka, którego znaliśmy, który towarzyszył nam z bliska na naszych drogach wiary; którego słuchaliśmy i kochaliśmy. Jest naszym obowiązkiem, aby przyszłym pokoleniom mówić o dziełach jakie prowadził w Kościele, a także o tym, jak wielkim był człowiekiem. Wyniesienie na ołtarze największego z rodu Polaków to niepowtarzalna okazja, aby na nowo zgłębić Jego nauczanie i szukać w nim  inspiracji do nieustannego rozwoju duchowego. 

Od kilku lat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie upowszechnia i rozwija dziedzictwo, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II, natomiast Sanktuarium Świętego Jana Pawła II jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. Tutaj przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów z naszej Ojczyzny, jak i spoza jej granic. Tutaj również odbędą się uroczystości dziękczynne w I rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II. 

Bardzo dziękuję wszystkim kapłanom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Sanktuarium i w minionych miesiącach przybyli z wiernymi na Mszę św. i Procesję Światła. Także dzisiaj proszę czcigodnych Księży, aby wzorem poprzednich lat zorganizować do Sanktuarium parafialną pielgrzymkę w duchu dziękczynienia za Jego pontyfikat i kanonizację. Plan zostanie nawiedzenia Sanktuarium Świętego Jana Pawła II zostanie podany przez Kustosza Sanktuarium i Wikariusza Biskupiego – ks. Jana Kabzińskiego. Niech nauczanie świętego papieża będzie drogowskazem dla nas kapłanów i dla powierzonych nam wiernych, by w jego świetle podejmować nowe wyzwania, przed jakimi stajemy. Niech Jego wstawiennictwo w Domu Ojca będzie dla nas źródłem siły w prowadzeniu wiernych na ostateczne spotkanie z Miłosiernym Ojcem. 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

Źródło:
;