Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Wydarzenia:

Wspomnienia

Kard. Dziwisz o dzisiejszej beatyfikacji

 fot. Piotr Tumidajski

Dzisiejsza beatyfikacja – zdaniem kard. Stanisława Dziwisza – była pięknym, wzruszającym świadectwem Benedykta XVI o Janie Pawle II. „Najważniejsze jest to, że obecny papież spuściznę swego poprzednika uznał za program na przyszłość dla Kościoła” – podkreślił metropolita krakowski w wypowiedzi dla KAI.

 

„Benedykt XVI powiedział dziś to, co po prostu czuje od lat i wciąż odczuwa – powiedział kardynał. Papież wyraził swą wdzięczność, miłość, uznanie i podziw dla wiary Jana Pawła II. Powiedział też, że program zarysowany przez Jana Pawła II jest dziś programem Kościoła i obecnego papieża. Do programu dla Kościoła zaliczył tez testament Jana Pawła II".

Na pytanie czy dzień beatyfikacji Jana Pawła II jest najważniejszym dniem w jego życiu, kard. Dziwisz odpowiedział: „prawie najważniejszy, poczekajmy jeszcze na rychłą kanonizację”.

Metropolita krakowski pytany, co z tej beatyfikacji wnika dla Polski na przyszłość, odpowiedział: „Jan Paweł II siał, siał mocno, niech to wszystko rośnie, nie przeszkadzajmy aby rosło!”.

Źródło:
;