Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Wspomnienia

Kard. Dziwisz poświęci obelisk w Zębie

W najwyżej położonej wsi w Polsce, w Zębie na Podhalu, kard. Stanisław Dziwisz dokonana konsekracji miejscowego kościoła p.w. Św. Anny i poświęci 17 września obelisk upamiętniający przejazd w 1997 r. przez wieś Jana Pawła II. Papież przejeżdżał przez Ząb udając się z Zakopanego do Ludźmierza.

 

Uroczystego poświęcenia świątyni dokona kardynał Stanisław Dziwisz w najbliższą sobotę 17 września o godz. 18.00. Po godz. 20 metropolita krakowski poświęci również obelisk papieski, który stanął na trasie historycznego przejazdu Jana Pawła II przez Ząb w 1997 roku.

Dla mieszkańców wioski konsekracja kościoła, to zwieńczenie wielopokoleniowego wysiłku duchowego i materialnego parafian, tych w kraju i tych rozsianych po świecie a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale i po Europie.

Trasę z Zakopanego do Ludźmierza Jan Paweł II przejechał swoim papamobile 7 czerwca 1997 r. Po drodze zatrzymywał się i błogosławił mieszkańcom przydrożnych domów, którzy pozdrawiali niecodziennego Pielgrzyma.

Na pamiątkę tamtych wydarzeń górale w każdą pierwszą sobotę czerwca wyruszają na pielgrzymkę Sursum Corda z sanktuarium na Krzeptówkach do Ludźmierza.

Źródło:
;