Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla

Wydarzenia:

Pod oknem

Kard. Dziwisz zaprasza do udziału w procesji Bożego Ciała

 fot. Piotr Tumidajski

Drodzy Bracia i Siostry, pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się 4 czerwca br. - pisze w zaproszeniu do wiernych metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo.

Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską, po czym drogą królewską przejdzie na Krakowski Rynek. Zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach zbudowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej, będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się w intencjach szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

Oczekując na rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia, chcemy prosić o dar miłosiernej miłości Boga dla nas i świata całego. W Roku Życia Konsekrowanego będziemy dziękować za dar takiej posługi w Kościele i prosić Jezusa Najwyższego Kapłana, o nowe powołania kapłańskie w Kościele Krakowskim. Naszą modlitwą chcemy również objąć małżeństwa i rodziny, a także młodzież i wszelkie podejmowane działania duchowe i organizacyjne, związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

Nie zabraknie także modlitwy, w intencji Ojczyzny i wszystkich jej trudnych spraw, zanoszonych przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych naszego Miasta.

Po zakończeniu procesji, przed Bazyliką Mariacką, zostanie odprawiona Msza św., zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli w Niej uczestniczyć na wzgórzu wawelskim.

Proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie, młodzież.

Zapraszając wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławię.

Źródło:
;