Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Wydarzenia: Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

Pod oknem

Kard. Dziwisz zaprasza kapłanów na Wielki Czwartek 2015

 fot. Piotr Drabik / flickr.com

Drodzy Bracia Kapłani, Diecezjalni i Zakonni!

 

Przeżywany czas Wielkiego Postu z każdym dniem przybliża nas do świętowania Wielkiego Czwartku, w którym wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Dziękujemy Bogu za dar powołania i pokornie odnawiamy nasze kapłańskie przyrzeczenia.

W tym wyjątkowym wielkoczwartkowym dniu, który jest świętem kapłanów, pragnę każdego z Was, Drodzy Bracia, zaprosić do koncelebrowania wraz z Biskupami uroczystej Mszy Krzyżma, która 2 kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Tegoroczny Wielki Czwartek przeżywamy w duchu wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II, papieża rodziny, obejmując modlitwą małżeństwa i rodziny w Archidiecezji Krakowskiej, w oczekiwaniu na XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, którego tematem będzie: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”.

Chcemy również zawierzać Bożemu Miłosierdziu wszelkie działania modlitewne i organizacyjne przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, wyrażając wdzięczność Ojcu św. Franciszkowi, że odbędą się one w Roku Świętym Miłosierdzia, który zapowiedział.

Przybywając do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wielki Czwartek, w Roku Życia Konsekrowanego, chcemy także dziękować za dar takiej posługi w Kościele i prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w Archidiecezji Krakowskiej.

Wielki Czwartek to także dzień wdzięczności Jezusowi Chrystusowi, Jedynemu i Najwyższemu Kapłanowi za sakrament kapłaństwa. Do braterskiego dziękczynienia za dar wybrania i święceń w sposób szczególny zapraszam wszystkich Jubilatów, przeżywających w 2015 roku złoty lub srebrny jubileusz święceń kapłańskich. Proszę Was Bracia o obecność i zapraszam do koncelebry.

Proszę także, aby, jak co roku, wraz z duszpasterzami przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ministranci, lektorzy, schole, członkowie Ruchu Światło-Życie, młodzież naszej Archidiecezji, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń oraz wierni świeccy. Niech ten dzień stanie się prawdziwie dniem modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów w Kościele Krakowskim.

Oczekując na kapłańskie spotkanie przy ołtarzu naszego Mistrza w Wielki Czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Źródło:
;