Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Pod oknem

Kard. Dziwisz zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława

 fot. Piotr Tumidajski

Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Arcybiskup Krakowski, zaprasza do udziału w procesji ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę. Początek procesji 10 maja o godzinie 8.30 na Wawelu. O godz. 10 Eucharystii na Skałce będzie przewodniczył abp katowicki Wiktor Skworc, a homilię wygłosi abp Józef Michalik.

 

Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM

Drodzy Bracia i Siostry,

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 10 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. W tym roku będzie w niej niesiony laskami słynący obraz Matki Bożej od Wykupu Niewolników, z kościoła św. Jana w Krakowie, koronowany na Skałce przez abp Karola Wojtyłę, 9 maja 1965 r.

Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy, będziemy dziękować Bogu za św. Jana Pawła II w 1. rocznicę Jego kanonizacji. Wstawiennictwu świętych Biskupów krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, pragniemy polecać intencje polskich małżeństw 
i rodzin, a także trud przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w Roku Świętym Miłosierdzia odbędą się w Krakowie. Naszą modlitwą chcemy również objąć wszystkie osoby konsekrowane i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Zwracam się do wiernych Archidiecezji Krakowskiej z zaproszeniem do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w swoich świętych. Naśladując przykład świętych – Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Arcybiskup Krakowski

Źródło:
;