Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Wydarzenia: Dzień niespodziewanego całusa

Pod oknem

 fot. Piotrus / wikipedia.org

„Odpowiadając na życzenie Ojca Świętego Franciszka, pragniemy w Roku Życia Konsekrowanego wspólnie i z wdzięcznością spoglądać na naszą przeszłość, przeżywać naszą teraźniejszość z pasją i przyjmować z nadzieją przyszłość życia konsekrowanego w Kościele” – napisał kard. Stanisław Dziwisz w zaproszeniu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej skierowanym do osób konsekrowanych.

 

Drogie Siostry, drodzy Bracia!

Zapraszam wszystkie Osoby konsekrowane Archidiecezji Krakowskiej na pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno–Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpowiadając na życzenie Ojca Świętego Franciszka, pragniemy w Roku Życia Konsekrowanego wspólnie i z wdzięcznością spoglądać na naszą przeszłość, przeżywać naszą teraźniejszość z pasją i przyjmować z nadzieją przyszłość życia konsekrowanego w Kościele. Pragniemy prosić Pana żniwa o nowe i dobre powołania do życia konsekrowanego i do kapłaństwa.

Pielgrzymka odbędzie się 13 sierpnia br., w święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. A oto program pielgrzymki:

     - godz. 9.00 – Droga Krzyżowa od kaplicy Piłata

     - godz. 11.00 – Eucharystia.

Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi Bp Kazimierz Gurda, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Kapłanów zapraszam do koncelebrowania Mszy świętej, a wszystkich pozostałych do uczestnictwa.

Po Mszy św. Ojcowie Bernardyni zapraszają wszystkie Osoby konsekrowane na agapę.

Ponawiając zaproszenie do wspólnej modlitwy i świętowania, wszystkim z serca błogosławię.

 

Źródło:
;