Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Solidarność

Kard. Macharski przekazał zegarek na aukcję wspierającą znanego aktora

 fot. Stowarzyszenie SIEMACHA / wikipedia.org

Kard. Franciszek Macharski przekazał swój zegarek na aukcję, z której dochód ma wesprzeć powrót do zdrowia Krzysztofa Globisza. Znany aktor w lipcu ub. roku doznał udaru mózgu.

 

Aukcje na rzecz powracającego do zdrowia aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie, znanego także z wielu ról filmowych, prowadzone są na portalu charytatywni.allegro.pl. Aukcje są kontynuacją charytatywnego koncertu „Nasz Anioł w Krakowie”, który odbył się w lutym. Podczas koncertu odbyła się aukcja wiecznych piór i zegarków.

Organizatorem wydarzeń na rzecz wsparcia Krzysztofa Globisza jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Globisz współpracował z Anną Dymną w Teatrze Starym od 1981 r.

Pióro i zegarek przekazał w lutym na aukcję także papież Franciszek. "Ojciec Święty łączy pamięć w modlitwie, wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Pani i Członków Fundacji, dla Osób, które Fundacja wspiera. Modli się też o szybki powrót do pełni zdrowia Pana Krzysztofa" – napisał w liście do Anny Dymnej abp Angelo Becciu, przekazując ofiarowane przez papieża przedmioty.

Kard. Macharski przekazał na ten cel zegarek marki Certina. Przekazaniu daru towarzyszy niezwykła rocznica: 65 lat temu kard. Adam Stefan Sapieha udzielił Franciszkowi Macharskiemu święceń kapłańskich. Rocznica przypada 2 kwietnia, a obchody z tej okazji odbyły się w Niedzielę Palmową.

Całkowity dochód ze sprzedaży wylicytowanego przedmiotu zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji wybitnego aktora. Serwis Allegro nie pobiera żadnych opłat prowizyjnych.

Źródło:
;