Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Wspomnienia

Kard. Nycz o Dniu Papieskim

Chciałbym, aby kolejny Dzień Papieski przyczynił się do przybliżenia i poznania nauki bł. Jana Pawła II - powiedział kard. Kazimierz Nycz przed rozpoczynającym się w niedzielę XI już Dniem Papieskim, który będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy". Od 7 do 23 października zbierane też będą pieniądze na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży z całego kraju. Korzysta z nich ok. 2,5 tys. młodych.

 

- Chciałbym, aby pierwszy Dzień Papieski po beatyfikacji bł. Jana Pawła II, był przeżyty w wymiarze intelektualnym, modlitewnym i naśladowania tego człowieka, którego Bóg dał nam na przełomie tysiącleci - mówi kard. Nycz. - Chciałbym również, żeby ten dzień przyczynił się do zgromadzenia takiej ilości środków, aby powiększyć żywy pomnik Jana Pawła II, którym jest fundacja stypendialna. Młodzi ludzie dzięki tym funduszom mogą studiować na renomowanych uczelniach, ale i uczyć się w dobrych liceach i gimnazjach - powiedział w rozmowie z Radiem Plus Radom metropolita warszawski.

Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tegoroczna data Dnia została wybrana nieprzypadkowo - chciano w ten sposób wydłużyć świętowanie - Dzień Papieski rozpocznie się 9 października, a zakończy 16 dnia tego miesiąca uroczystościami z udziałem Episkopatu Polski w Przemyślu. Zaś 22 października po raz pierwszy w Kościele obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II.

Źródło:
;