Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Komentarze

Kard. Sepe: Franciszek w Neapolu z przesłaniem nadziei

 fot. Sannita / wikipedia.org

Papież przyniesie Neapolowi mocne przesłanie nadziei. Będzie mówił nie tyle o cieniach tego miasta, ale ukaże jego ogromny potencjał. W tym duchu o wizycie Franciszka na południu Włoch mówi kard. Crescienzio Sepe. Pielgrzymkę zaplanowano na 21 marca.

 

„W Neapolu przed papieską pielgrzymką panuje wielki entuzjazm. Powiedziałbym wręcz, że miasto wrze. Przygotowujemy się w sposób duchowy, nasi mieszkańcy napisali też do Franciszka specjalny list, który mu dzisiaj przekazałem – mówił w sobotę kard. Sepe. - Jestem przekonany, że Ojciec Święty będzie wiele mówił o blaskach tego miasta, a nie tylko o jego cieniach. Naszą siłą są kapłani, siostry zakonne i świeccy zaangażowani na pierwszej linii.  W tej ziemi i w tym Kościele tkwi ogromny potencjał. Dowodem tego są chociażby 3 ostatnie kanonizacje i beatyfikacja. Oczywiście są też problemy, którym musimy stawić czoło: kryzys gospodarczy, bezrobocie, przestępczość zorganizowana, brak perspektyw dla młodzieży. Liczymy, że Franciszek przyniesie nam mocne przesłanie nadziei. Największa bowiem pułapka w obliczu tych wszystkich trudności to pesymizm i poddanie się trudnościom. Tymczasem trzeba walczyć o nadzieję”.

Kard. Sepe poinformował, że papieska wizyta rozpocznie się od spotkania z przedstawicielami różnych grup społecznych na placu Jana Pawła II w dzielnicy Scampia. Będą tam obecni reprezentanci świata nauki i kultury, ludzi pracy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i służb porządkowych, a także migranci i bezdomni. Następnie w centrum miasta na placu Plebiscytu Franciszek odprawi wraz z 700 księżmi regionu Kampanii uroczystą Eucharystię, a po niej odwiedzi zakład karny w dzielnicy Poggioreale, gdzie zje obiad z grupą więźniów. Po krótkim poobiednim odpoczynku Ojciec Święty spotka się także z chorymi, młodzieżą i ludźmi starszymi.

Źródło:
;