Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

Wydarzenia: Dzień Informatyka

Komentarze

Kard. Vingt-Trois dziękuje katolikom za pomoc migrantom

Poczucie bezradności wobec ogromnego problemu migracji, świadomość, że nie stać nas na rzeczy nadzwyczajne, nie może nas skłaniać do zaniechania zwyczajnych gestów pomocy, na które możemy sobie pozwolić – uważa kard. André Vingt-Trois. Metropolita Paryża zabrał głos w sprawie kryzysu migracyjnego.

 

Ocenił on, że katolicy dość dobrze wywiązują się ze swych obowiązków w aktualnej sytuacji. Wielu z nich czynnie angażuje się w pomoc imigrantom. Inni, choć chcieliby się włączyć do pomocy, czują się bezradni wobec skali problemu. I to właśnie do nich apeluje kard. Vingt-Trois, aby nie rezygnowali z tego, na co ich stać.

Arcybiskup francuskiej stolicy bardzo negatywnie ocenia natomiast postawę polityków, którzy zamiast wykazać się odpowiedzialnością i reagować na zaistniały kryzys, skupiają się na słownych pojedynkach. Zdaniem kard. Vingt-Trois obecny kryzys wymaga przede wszystkim rozwiązań politycznych. Przypomina on, że trzeba pilnie przystąpić do likwidacji przyczyn migracji, czyli do zakończenia konfliktów w Syrii i Iraku. Niezbędne jest jednak zaangażowanie wielu krajów, w tym Rosji, Turcji, Iranu i Arabii Saudyjskiej, aby pokój nie był postrzegany jako rozwiązanie narzucone przez Zachód.

Źródło:
;