Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Z Bogiem

Katecheza "O Bogu, który schodzi do człowieka"

Zapraszamy na katechezę Bożonarodzeniową "O Bogu, który schodzi do człowieka", którą ks. Krzysztof Porosło wygłosi w piątek 8.01.2016 r. w Auli św. Tomasza u Dominikanów w Krakowie. Katecheza będzie połączona z promocją nowej książki przygotowanej na Jubileusz Miłosierdzia pt. "Miłosierni jak Ojciec".

 

Tytuł tej książki nawiązuje do hasła Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który stanowił inspirację do jej napisania. Jest ona poświęcona zgłębianiu misterium Bożego Miłosierdzia. Nie są to teoretyczne rozważania, ale praktyczny przewodnik w indywidualnych rekolekcjach, które mają doprowadzić czytelnika-uczestnika do rzeczywistego doświadczenia tego, o czym mówi Boże Słowo. Kolejne rozdziały książki zbudowane są wokół fragmentów Pisma Świętego, w których ukazana została tajemnica miłosierdzia. W każdym rozdziale znajduje się wybrany tekst biblijny do osobistej medytacji, pogłębione wskazówki, które pomagają w jego zrozumieniu, propozycje postanowień i zadań w pracy nad sobą, specjalna modlitwa oraz miejsce na zapiski duchowego dziennika.

Ks. Krzysztof Porosło jest pomysłodawcą i współorganizatorem rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”. Współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym oraz portalem liturgia.pl. Nagrania jego homilii, rekolekcji i katechez można znaleźć na stronie baptysterium.pl, natomiast komentarzy do niedzielnej Ewangelii oraz cyklu "W przestrzeni sacrum" na portalu franciszkanska3.pl.

Źródło:
;