Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

Wydarzenia: Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Z Bogiem

Katecheza o macierzyństwie i ojcostwie

Po przerwie wielkopostnej Sala na Górze zaprasza na do Bazyliki Mariackiej na katechezę z cyklu: "Będziesz człowiekiem... O tym jak widzi Cię Bóg".

 

W czwartek, 9 kwietnia katechezę o macierzyństwie i ojcostwie wygłosi prof. Marian Grabowski.

Początek o godz. 18.30 Mszą św., po niej o 19.15 - katecheza, a na koniec o 20.00 - dyskusja.

Prof. Marian Grabowski - dr hab. fizyki teoretycznej, profesor zwyczajny nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Filozofii Chrześcijańskiej Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Zajmuje się aksjologią nauki, etyką, antropologią filozoficzną. Autor m.in. książek: "Historia upadku", "Pomazaniec. Przyczynek do chrystologii filozoficznej", "Podziw i zdumienie w matematyce i fizyce".

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich –, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z-wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”.  Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15.

Źródło:
;