Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Z Bogiem

W najbliższy czwartek, 5 lutego, w Bazylice Mariackiej pierwsza lutowa katecheza z cyklu "Będziesz człowiekiem. O tym jak widzi cię Bóg". Tym razem temat "Wspólnota".Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach (Dz 2,42)

Bóg wezwał nas do życia we wspólnocie. Jesteśmy sobie potrzebni, nie tylko by zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, jak głód czy ciepło, ale też by razem się modlić, wymieniać myślami i dzielić wrażeniami. Jednocześnie „gra zespołowa” to również trudność chodzenia na kompromisy i odpowiedzialność za innych. Czy samowystarczalność nie byłaby prostsza?

O życiu wspólnotowym opowie ks. dr hab. Jacek Kempa - prezbiter archidiecezji katowickiej, specjalista w zakresie teologii dogmatycznej, pracujący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie pełni funkcję prodziekana ds. nauki.  Zaangażowany w prace II Synodu Archidiecezji Katowickiej jako Przewodniczący Zespołu Teologicznego.

Program:

18:30 Eucharystia (z relikwiami św. Jana Pawła II)
19:15 katecheza
20:00 dyskusja

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na Górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich –, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z-wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”.  Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym katechez.

;