Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Z Bogiem

 fot. Lawrence Lu oP / flickr.com

W tym tygodniu do bazyliki mariackiej wracają czwartkowe katechezy cyklu „Będziesz człowiekiem”. Wolność, Czas, Wspólnota i Przyjaźń – to karnawałowe tematy spotkań z teologią w „ludzkim” wydaniu. Już 15 stycznia katechezę o wolności poprowadzi o. prof. Jarosław Kupczak, dominikanin.

 

 

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" (Ga 5, 1)

Bóg chce byśmy Go wybrali. Byśmy poznali Go i wolną wolą zdecydowali podążać za Nim i być Jego współpracownikami w świecie.  Jak ufać swojej wolności? Dokąd szanować wolność innych?

Zapraszamy na konferencję, którą wygłosi dominikanin o. prof. Jarosław Kupczak, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym i dyrektora Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II. Jeden z ulubionych wykładowców Sali na Górze.

Plan spotkania:

18:30 Eucharystia
19:15 katecheza
20:00 dyskusja

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich –, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać  nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z-wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”.  Najbardziej aktualne nagrania są też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15.

;