Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Z Bogiem

 fot. Grzegorz Strzelczyk / CC-BY-NC 3.0

„Jeden z najbardziej błyskotliwych polskich teologów”, jak o nim napisało wydawnictwo Znak, będzie gościem Sali na Górze w kościele mariackim. W czwartek 16 kwietnia ks. dr Grzegorz Strzelczyk poprowadzi katechezę o zbawieniu.


 
I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. (Dz 4,12)

Boży plan dla człowieka, Boży plan zbawienia. Pamięć i wiara w zbawienie są kwintesencją życia chrześcijan. W duchu radosnego przeżywania Wielkanocy będziemy po raz kolejny rozważać tę tajemnicę. Naszym przewodnikiem będzie  ks. dr Grzegorz Strzelczyk – teolog, prezbiter Kościoła katowickiego, publicysta. W przeszłości wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, a obecnie od dwóch lat sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej. W pracy naukowej specjalizuje się w systematyce, zwłaszcza chrystologii i zagadnieniach metodologicznych teologii. Regularnie publikuje w wydawnictwach „Więzi” i „W drodze”, jest też współtwórcą BoskaTV –  internetowego „pozytywnego kanału religijno-społeczno-kulturalno-edukacyjnego”. W 2013 r. ukazała się książka „Niebo dla średniozaawansowanych” będąca zapisem wywiadu Szymona Hołowni z ks. Strzelczykiem.

Zapraszamy:

18:30 Eucharystia (z relikwiami św. Jana Pawła II)
19:15 katecheza
20:00 dyskusja

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na Górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na stronie: www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z-wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”.  Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym katechez.

Źródło:
;