Imieniny: Wandy, Zenona

Wydarzenia: Dzień Ojca

Internet

KATOFLIX - nowy krakowski portal VOD z wartościami

 fot. materiały prasowe

Krakowskie Studio Katolik uruchomiło nowe chrześcijańskie kino internetowe Katoflix.pl. I choć działa dopiero od lutego, współpracuje z nim już wielu producentów i dystrybutorów filmowych.

Portalowi katoflix.pl patronuje hasło „Vide Opera Dei!”, czyli „Oglądaj Dzieła Boże!”. - Chcemy nie tylko zapewnić legalny dostęp do wartościowych produkcji, które opuściły już sale kinowe, ale także zgromadzić w jednym miejscu filmy, które poruszają tematy wiary, sensu życia czy dziejów świętych - opisuje br. Leszek Szura SDS, dyrektor Studia Katolik, które stworzyło stronę.

Zgodnie z założeniami twórców, KATOFLIX ma inspirować do zmian w życiu i pobudzać do refleksji. - Stworzyliśmy przestrzeń, dzięki której za pomocą przekazu filmowego można zbliżyć się do Boga i lepiej Go poznać. Proponujemy filmy, które można bez obaw pokazać dzieciom, polecić znajomym czy zaproponować komuś, kto przeżywa w życiu jakieś trudności lub kryzysy - tłumaczy zakonnik.

Zakonnik dodaje, że na chwilę obecną z portalem współpracują „Kino Świat”, „Rafael Film”, „SPI”, „Mayfly”, „Kondrat Media”, „Vivarto” czy „Goya Producciones”. Od 5 marca na stronie można obejrzeć głośną produkcję „Nieplanowane”, którą w Polsce dystrybuował „Rafael Film” i która była mocnym głosem w dyskusji na temat obrony życia nienarodzonych dzieci.

Co więcej, nowy katolicki VOD jest też szansą dla mniej znanych twórców filmowych. - Często zdarza się, że powstają wartościowe filmy, które pokazywane są na pojedynczych festiwalach lub zalegają zapomniane, gdzieś w archiwach dystrybutorów czy też szafach pomniejszych autorów. Zachęcamy do dzielenia się również takimi dziełami poprzez nasz portal - apeluje br. Szura.

Twórcy portalu zapowiadają, że, korzystając z dotychczasowego swojego zaplecza technicznego, będą tworzyć stały cykl recenzji filmowych oraz wywiady dotyczące poszczególnych dzieł kinowych czy też ludzi ekranu. Na YouTube dostępne są już pierwsze odcinki tego cyklu zatytułowane „Vide Opera Dei!”.

Dostęp do pojedynczego materiału na portalu to koszt około 10 zł, zdarzają się też filmy tańsze i droższe. - Być może wielu myśli, że dostęp powinien być całkowicie darmowy. Owszem mamy takie filmy, które udostępniamy bez opłat. Jednak twórcy ponoszą koszty tworzenia dzieł, więc sprawiedliwe, a także zachęcające ich do rozwoju i umożliwiające produkcje kolejnych filmów, jest też pobieranie opłaty za możliwość obejrzenia poszczególnych tytułów na naszej stronie - wyjaśnia br. Szura.

Studio Katolik to multimedialne studio produkcyjne i sklep internetowy z szeroką ofertą audiobooków i filmów na DVD, które oprócz KATOFLIXa prowadzi serwis Katolik.pl, wiele stron tematycznych takich jak Kazanie.pl czy Spowiedz.pl oraz internetowe „radyjko” RadioKatolik.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;