Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Życie

jasna góra w częstochowie fot. Episkopat.pl Jasna Góra w Częstochowie

„Każde życie to cud” – przypominają z Jasnej Góry uczestnicy 37. ogólnopolskiej pielgrzymki Obrońców Życia. Zapewniają, że nie ustają nade wszystko w modlitwie o szacunek do życia na każdym jego etapie oraz w walce o prawo każdego do istnienia. Podkreślają, że wobec „wielkiego krzyku feministek” wyzwaniem są dziś wsparcie rodziny i edukacja. Do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia należy ok. 80 różnych stowarzyszeń i organizacji.

 

Prezes Federacji Paweł Wosicki podkreśla, że choć Polska na tle innych krajów europejskich ma prawo chroniące życie, to jednak w tym obszarze wiele jest jeszcze do zrobienia: „Agresja środowisk feministycznych nie może być przyczyną, żeby się wycofać z pewnych działań już podejmowanych. Tu chodzi szczególnie o stronę prawną, ale i edukacyjną. Coraz częściej widać, że natrafia to na problemy. Wydarzenia z gościem ze Stanów Zjednoczonych, panią Kiessling, pokazały, że nawet głoszenie prawdy o obronie życia napotyka na przeszkody, które wynikają z przeświadczenia, że dla świętego spokoju o tym nie mówmy, bo może będzie to źle widziane”.

W ramach działań edukacyjnych rusza właśnie kampania „Kochamy każde dziecko”. „Przygotowany został specjalny informator, uświadamiający m.in., czym jest aborcja i jakie są jej skutki – powiedział prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Antonii Zięba. – Komplet materiałów w obronie życia, a więc przeciwko zabijaniu dzieci poprzez tradycyjną aborcję i także poprzez procedurę in vitro, a również ukazujący kłamstwa potężnych mediów, które przez manipulacje chcą niszczyć cywilizację życia w naszej ojczyźnie”.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przypomina, że w Sejmie wciąż czeka projekt wzmacniający prawną ochronę życia dzieci poczętych, w tym przede wszystkim prenatalnie chorych.

Oceń treść:
Źródło:
;