Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Wielki Post 2018

okładka książki zacznij wszystko od nowa fot. swietywojciech.pl

Jaki jest sens mojego życia? Do czego jestem powołany jako chrześcijanin? Na te i wiele innych pytań powinien odpowiedzieć sobie każdy chrześcijanin na początku Wielkiego Postu. Niezwykle pomocnym drogowskazem może okazać się książka kard. Waltera Kaspera – „Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

 

Jak przekonuje autor, próba odpowiedzi na te pytanie oraz szereg innych, pomoże zwrócić swoje życia w stronę Chrystusa. A jest to droga ku prawdziwemu życiu.  

Codziennie zabiegamy o wiele rzeczy, nasze terminarze są przepełnione. W takich warunkach łatwo stracić z oczu prawdziwy cel. Wielki Post i okres wielkanocny to najlepszy czas, by uświadomić sobie, że nikt z nas nie jest idealny – wszyscy musimy się nawrócić. Nie sprowadzajmy zatem Wielkiego Postu do pustego żołądka, bo nie o to w nim chodzi. 

W tym czasie otrzymujemy przecież znacznie więcej – liturgia podsuwa nam liczne wskazówki, które Bóg zostawił dla nas w Piśmie Świętym. Dzięki nim możemy zacząć wszystko od nowa, wybrać drogę ku życiu oraz zrealizować prawdziwy cel Wielkiego Postu i Zmartwychwstania: odzyskać daną nam od Boga wolność. Podążaj zatem za właściwym drogowskazem. Szkoda czasu na błąkanie się!

„Po Zmartwychwstaniu żadna sytuacja, choćby najbardziej zagmatwana, nie jest całkowicie beznadziejna – ani żadna choroba, ani niepełnosprawność, ani kryzys w relacjach małżeńskich czy zawodowych, ani wina czy błąd. Człowiek zawsze może zacząć na nowo, wypłynąć w rejs ku nieznanym lądom, rozpocząć nowe życie” - pisze kardynał Kasper o nawróceniu.

Kardynał Walter Kasper (ur. 1933) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyrazistszych hierarchów Kościoła katolickiego, profesor teologii dogmatycznej, ekumenista. Jako kardynał pełnił wiele znaczących funkcji, m.in. przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jest autorem licznych książek, w tym bestselleru „Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia” (Wydawnictwo Świętego Wojciecha, 2014), który polecał sam papież Franciszek.


Kard. Walter Kasper, „Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie”, Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2018

Oceń treść:
;