Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Internet

 fot. YouTube.com

„Posłuchaj rapowanego komentarza do niedzielnej Ewangelii. Od dziś ruszyłem z serią filmików o nazwie ‪#‎SłowoNaMinute‬, w których rapując odnoszę się do niedzielnego Słowa Bożego” - napisał kleryk Adam Bilski pod pierwszym filmikiem umieszczonym na YouTube. To prawdopodobnie pierwszy komentarz do Słowa Bożego pod bit.

 

Pierwszy filmik pojawił się w sieci w sobotę 2 stycznia i jest hip-hopowym komentarzem do Prologu św. Jana, który był odczytywany w czasie Liturgii Słowa II Niedzieli po Narodzeniu Pańskim. Jak zapowiada kl. Adam Bilski, rapowane komentarze będą się pojawiać w każdą sobotę wieczorem, żeby spokojnie odsłuchać je przed niedzielą. Cykl w mediach społecznościowych oznaczony jest hasztagiem #‎SłowoNaMinute‬.

W mediach społecznościowych pod filmikiem pojawiły się pozytywne reakcje: „super sprawa”, „świetny pomysł”, „propsy”. „Fajne. Chwała Panu” - zareagowała Marta Góra. „Będąc dzisiaj na mszy słuchając kazania... wolę takie 2 minuty niż dzisiejsze 10” - napisał Tomasz Kujawa.

Adam Bilski, kleryk wrocławskiego seminarium nagrał już kilka rapowych teledysków. Pod koniec roku 2014 przygotował spot powołaniowy, który odbił się szerokim echem w mediach tradycyjnych i Internecie. Dziś ma ponad 120 tys. odsłon w serwisie YouTube. Adam wykorzystuje nowe media i szuka nowych sposobów ewangelizacji ludzi swojego pokolenia. Przyznaje, że inspirują go internetowe działania o. Adama Szustaka OP czy o. Grzegorza Kramera SJ.

Kleryk zwrócił się też z apelem do internautów: „Jeśli byłbyś w stanie pomóc mi w zrobieniu czołówki do moich filmów, albo jakiś animacji, które udoskonalą jakość materiałów to będę wdzięczny”.

Źródło:
;