Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Z Bogiem

Klip promujący chwałę Boga wśród narodów

 fot. Łukasz Kaczyński

Rodzinny i przyjacielski piknik, wiele radości, a także łyk sławy - tak w skrócie można opisać nagranie teledysku do singla "Pslam 126", który będzie promował pierwszą płytę grupy "niemaGOtu". Tytułowymi narodami w klipie byli wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie zjawili się w krakowskim Parku im. Henryka Jordana.


"Jest niedziela i to czas dla rodziny. Z tym nagraniem to bardzo fajna sprawa, spędzamy tu radośnie czas z przyjaciółmi, przy bardzo dobrej muzyce" - powiedziała Magdalena Sendor, która na teledyskowy piknik przyprowadziła Blankę i Hanię.

"Przede wszystkim jest to nietypowe wydarzenie - pierwszy raz wzięłam udział w teledysku. Byłam przekonana, że pogoda nie zawiedzie, pomimo iż sporo padało przed nagraniem. Jednak jest to na cześć Pana Boga i On czuwa" - dodał z kolei Ela Obłąk, która do parku przyszła z bliźniaczkami Zosią i Agnieszką.

Jak podkreślił Jakub Blycharz, autor piosenek zespołu i twórca hymnu ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni", niedzielny czas stanowił połączenie przyjemnego z pożytecznym. "Okazuje się, że to publiczność uczy nas modlić się naszymi piosenkami. Dlatego zaprosiliśmy ich do udziału w teledysku. Bo te utwory nie są dla nas. One mają iść dalej i przekazywać radość wiary" - ocenił.

W klipie wzięli również udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. "Wystąpienie wolontariuszy w tym klipie to doskonale zaproszenie poprzez Internet wszyskich na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. To bardzo dobry pomysł, by tańczyć i wyśpiewywać chwałę Bogu" - opisała Gabriela Flaszczyńska.

„Niech mówią przeto między narodami: Wielkie rzeczy im Pan uczynił! Pan uczynił nam wielkie rzeczy I radość nas ogarnęła!” – taką kwestię wspólnie wyśpiewywali przybyli.

Pierwsza płyta zespołu "niemaGOtu", który tworzą osoby nagrywające hymn ŚDM 2016, ukaże się na początku lipca. Jej tytułem będzie najprawdopodobniej wymowna nazwa krakowskiej grupy. Krążek będzie zawierać dużo odniesień do tekstów św. Pawła, zwłaszcza o zbawieniu za darmo, z łaski. Znajdą się na nim dotychczasowe kawałki grupy (np. "Nie mądrość", „Godzien”), ale także pieśń "Błogosławieni miłosierni".

Zespół „niemaGOtu” tworzą następujące osoby: Kuba Blycharz (słowa i muzyka), Szymon Pawluś (gitara), Ola Maciejewska (śpiew, gitara), Marysia Pękała (instrumenty klawiszowe), Bartek Krawczyk (gitara basowa) i Kuba Chmura (perkusja).

Źródło:
;