Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Solidarność

Klub Filantropa – pomagamy uczestniczyć w kulturze

 fot. Materiały prasowe

Już Arystoteles stwierdził, że człowiek idealny to ten, który jest otwarty na sztukę i drugiego człowieka. Z myślą o takich osobach powstał Klub Filantropa. W nim jednoczą się idealiści, ludzie wrażliwi na piękno i na drugiego człowieka. Jest ich już ponad cztery tysiące i są mocno związani ze SZLACHETNĄ PACZKĄ. Kochają sztukę i kochają ludzi. Ich wrażliwość na piękno i drugiego człowieka, niesie w sobie moc zmiany świata na lepsze. Do Klubu Filantropa i Stowarzyszenia WIOSNA dołącza Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

- Najwyższa jakość niesionej pomocy i światowy poziom sztuki - to dla nas bardzo ważne. Z tego powodu w jednym dziele - w Klubie Filantropa - spotkały się dwa środowiska: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie WIOSNA, organizator SZLACHETNEJ PACZKI. Spotykamy się w tym, co najważniejsze, w przestrzeni duszy i naszej wrażliwości. Bo tylko to, co ma sens i inspiruje do zmiany, warte jest Państwa i naszego zaangażowania – wyjaśnia ks. Jacek WIOSNA Stryczek – przywódca SZLACHETNEJ PACZKI, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA i pomysłodawca Klubu Filantropa.

- Z ogromną radością i entuzjazmem przystępujemy do współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Naszą wspólną pracą chcemy pokazać, że świadoma pomoc i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka są niezawodnym sposobem tworzenia trwałej wspólnoty, która jest najlepszą drogą do budowania świadomego, wrażliwego na innych społeczeństwa.

Członkowie Klubu Filantropa wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ regularnymi wpłatami. To dzięki nim, Paczka może pomagać ludziom najbardziej potrzebującym w Polsce. Dołączyć do Klubu może każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl/klub-filantropa, wypełnić formularz wpłaty i wybrać kwotę regularnego wsparcia. Zaangażowanie Filantropów zamieni się w pomoc rodzinom w potrzebie i pomoc dzieciom, które mają ciężki start w życiu.

SZLACHETNA PACZKA od piętnastu lat daje potrzebującym impuls do zmiany i jednoczy Polaków. Tylko w 2015 roku połączyła ponad milion osób, biednych i bogatych, młodych i starych, z dużych miast i małych miejscowości. Wrażliwość, połączona z mądrością i sprawnością organizacyjną, dokonała cudu jednoczenia. A wszystko zaczęło się od dostrzeżenia piękna w drugim człowieku. Czasami zagubiony, chorym, przygniecionym nieszczęściem.

Festiwale, koncerty, imprezy miejskie, konferencje i promocja miasta to trzon działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego, jednak jego aktywność wychodzi daleko poza te obszary. Z inicjatywy KBF powstały takie festiwale jak obsypane nagrodami Sacrum Profanum i Misteria Paschalia, a także Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Conrada oraz Festiwal Miłosza. KBF jest także współorganizatorem festiwalu Boska Komedia oraz PKO Off Camera. Biuro jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków i współpracuje w TAURON Kraków Areną pozyskując wydarzenia kulturalne i koncerty największych gwiazd światowej muzyki. KBF od kilkunastu lat realizuje kluczowe strategie kulturalne miasta, niezmiennie zacieśniając kontakty z III sektorem i współpracując z ponad 600 instytucjami NGO.

;