Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Dialog

Kolejna edycja projektu „Oblicza dialogu” o świętych księgach

 fot. Idmjp2.pl

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczyna trzecią edycję wieloletniego projektu „Oblicza dialogu” oraz związanego z nim programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”. Zgłoszenia placówek oświatowych przyjmowane są do 30 września.

 

„Rozpoczyna się kolejna edycja naszego projektu. W tym roku będzie ona dotyczyć zagadnienia ksiąg świętych w różnych religiach i kulturach. Zapraszamy młodzież od klasy czwartej szkoły podstawowej, a także młodzież gimnazjalną i licealną” – powiedziała KAI Barbara Munk z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Pełny temat całorocznej pracy zaproponowanej uczniom brzmi: „Źródła wiary. Rola świętych ksiąg w kulturze i religii”.

Jak podkreśliła Munk projekt ma promować wśród młodzieży wartości uniwersalne oraz umożliwiać upowszechnianie dobrych praktyk wypracowanych przez uczestników projektu. „Założeniem programu jest prowadzenie przez uczniów wraz ze swoimi nauczycielami-koordynatorami stron internetowych poświęconych tematowi rocznemu. Uczniowie sami przygotowują wystawy, organizują warsztaty oraz uczestniczą w zajęciach zorganizowanych przez podmioty zewnętrzne, za każdym razem zdając relacje na prowadzonych portalach” – wytłumaczyła.

Realizacja projektu kończy się przyznaniem szkole certyfikatu "Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju, rok…". Ze względu na fakt, iż wszystkie przedsięwzięcia projektu można wykonywać za pomocą strony internetowej oraz na terenie własnej placówki oświatowej, do projektu przystąpić mogą placówki polskojęzyczne z każdego zakątka świata.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.idmjp2.pl.

Projekt „Oblicza dialogu” ma służyć edukowaniu społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia, celem zapobiegania negatywnym zjawiskom nietolerancji i dyskryminacji z powodów kulturowych czy wyznaniowych. Tym samym stanowi realizację głównych celów działania Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, a więc zachowywania i promowania dziedzictwa, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II oraz prowadzenia dialogu między religiami i kulturami.

 

Źródło:
;