Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

Wydarzenia: Dzień Informatyka

Z Bogiem

Kolejna edycja rekolekcji „Przyjąłem – Przekazuję”

Serdecznie zapraszam na rekolekcje dla Kapłanów i zespołów ewangelizacyjnych do Zembrzyc (od wieczora 6 IV do 9 IV). W pierwszym rzędzie zapraszam Kapłanów, ale także świeckie osoby zaangażowane w duszpasterstwo w Waszych parafiach, od katechetów począwszy, poprzez liderów wspólnot (dorosłych i młodzieżowych), aż po członków Duszpasterskich Rad Parafialnych.

 

Rzecz jest nieco zaskakująca i raczej rzadko spotykana, ale wynika z najgłębszych przesłanek dotyczących ewangelizacji. Ewangelizuje zawsze Kościół – nie tylko kapłan. Nie poprowadzą jej jednak nawet najbardziej dynamiczne wspólnoty świeckich – zdystansowane wobec duchownych.

A bierność świeckich może wynikać z braku rozeznania – kapłani mogą tu służyć ogromną pomocą w rozeznaniu powołania do ewangelizacji, w jego umocnieniu i posłaniu. By zapraszać obojętnych do wspólnoty Kościoła, trzeba ją najpierw rzeczywiście stwarzać – we wspólnym doświadczeniu – tego (Tego!), co dla niej fundamentalne: osobistej relacji z Panem, słuchaniu Słowa, nawróceniu, liturgii.

Zapraszam!

Rekolekcje będzie prowadzić cały Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji; osobiście zamierzam w nich uczestniczyć od początku do końca. Przyjmijcie, proszę, to zaproszenie, i zaproście wszystkich, z którymi współtworzycie (lub możecie współtworzyć) zespoły duszpasterskie.

 

Zapisy poprzez formularz na stronie blizejmocniejwiecej.pl.

;