Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Pod oknem

Kolejowa Pielgrzymka Czarnej Madonny z Węgier

 fot. Piotr Sionko

W dniach 22-25 czerwca bieżącego roku po raz piąty wyruszy Kolejowa Pielgrzymka Czarnej Madonny z Węgier do Częstochowy, duchowego centrum Polski oraz do jej „serca” Krakowa.

 

Po bogatym programie duchowym, który wypełni dni spędzone w częstochowskim Sanktuarium NMP, kilkuset węgierskich pielgrzymów przybędzie do Krakowa 25 czerwca 2015. Wezmą tutaj udział w uroczystej Mszy św. celebrowanej w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Po południu pielgrzymi udadzą się do Królewskiej Katedry na Wawelu, a następnie na Rynek Główny.

W uroczystej Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II, weźmie udział ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, który podobnie jak w poprzednich czterech latach, patronuje i błogosławi V Kolejowej Pielgrzymce Czarnej Madonny.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich polskich chrześcijan 25 czerwca o godz.10.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Mszę św. w intencji polskiego i węgierskiego narodu. Wierzymy, że przeżywająca kryzys wartości Europa nie wyjdzie z niego dopóty, dopóki nie powróci do korzeni chrześcijaństwa. Właśnie dlatego chcielibyśmy, aby ta Msza św. była wspólnym, polsko-węgierskim świadectwem wiary” – apelują organizatorzy Pielgrzymki Kolejowej Czarnej Madonny.

W czasie pielgrzymki nastąpi przekazanie darów: Biskup Diecezji Győr Pápai Lajos, przekaże na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza relikwie św. Władysława, jako dar dla Katedry Wawelskiej, a ks. Kardynał przekaże Biskupowi relikwie św. Jadwigi jako dar dla Katedry w Győr.

Źródło:
;