Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Pod oknem

Kolekta mszalna na wspomnienie bł. Klary Ludwiki Szczęsnej

obraz przedstawiający błogosławiona klarę ludwikę szczęsną fot. KP/Fra3.pl Obraz przedstawiający bł. Klarę Ludwikę Szczęsną

W związku z włączeniem do kalendarza liturgicznego Archidiecezji krakowskiej wspomnienia bł. Klary Ludwiki Szczęsnej, kanclerz krakowskiej kurii wydał komunikat.

 

Dekretem Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 10 listopada 2016 r. Stolica Apostolska wyraziła zgodę na włączenie do kalendarza liturgicznego Archidiecezji krakowskiej wspomnienia liturgicznego błogosławionej Klary Ludwiki Szczęsnej, dziewicy jako wspomnienia dowolnego w dniu 7 lutego. Oznacza to między innymi, że w tym dniu można odprawić Mszę świętą o błogosławionej korzystając z następującej kolekty:

Miłosierny Boże, Ty napełniłeś błogosławioną Klarę, dziewicę, gorącą miłością Serca Twojego umiłowanego Syna, aby poświęciła swoje życie ofiarnej i pokornej służbie najbardziej potrzebującym, + pozwól nam za jej przykładem i wstawiennictwem, * abyśmy umiłowali Ciebie ponad wszystko i z miłością służyli braciom. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Oceń treść:
Źródło:
;