Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Książka

Komiks "Nasz Papież. Karol Wojtyła"

komiks o papieżu fot. Wydawnictwo HEAVEN MEDIA

"Nasz Papież. Karol Wojtyła" to pierwszy polski tak obszerny komiks o życiu Karola Wojtyły. Unikatowa publikacja na rocznicę urodzin Jana Pawła II. Biografia obejmująca czas od narodzin małego Lolka do wyjazdu Wojtyły na konklawe. Starannie dobrane fakty, dbałość o artystyczne detale oraz wyjątkowa postać głównego bohatera, tworzą publikację jedyną w swoim rodzaju na polskim rynku.

 

Komiks to 120 stron komiksu formatu A4. Mało znane wydarzenia i historie. Anegdoty pokazujące Karola Wojtyłę z przymróżeniem oka, wzruszające momenty, które miały wpływ na jego życie oraz postacie, które kształtowały jego kapłaństwo. Zebrane w książce materiały pokazują Karola Wojtyłę z wielu perspektyw: pobożnego dziecka dzielącego czas na naukę i sport; zakochanego w teatrze młodzieńca; tragedii śmierci najbliższych mu osób matki, ojca i brata; w końcu narodzin powołania i szybkiej kariery w kościelnej hierarchii.

Autorami są: Mariusz Chudy, Piotr Borucki oraz Tomasz Kleszcz. Wstęp napisał kard. Stanisław Dziwisz. Partnerami wydawnictwa są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Centrum Myśli Jana Pawła II. Książkę można zamówić na stronie: https://komiksnaszpapiez.pl/ 

Oceń treść:
;