Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Kulturalnie

Koncert “Ave Regina Caelorum” już w najbliższą sobotę

 fot. materiały prasowe

23 października o godzinie 20:30 w kolegiacie św. Anny w Krakowie rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnych “Ave Regina Caelorum”. Jest to jedna z inicjatyw związanych z XXI Dniem Papieskim.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był 10 października pod hasłem “Nie lękajcie się”. Co roku jest to dobra okazja do tego, by przypomnieć postać i nauczanie św. Jana Pawła II, ale nie tylko.

Bardzo ważnym elementem obchodów tego dnia są zbiórki na rzecz stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Program stypendialny Fundacji obejmuje już prawie 2 000 młodych ludzi z całej Polski, którzy dzięki wsparciu finansowemu i duchowemu mogą rozwijać swoje pasje i stawiać pierwsze kroki w dorosłość w oparciu o wartości chrześcijańskie.

To właśnie z inicjatywy stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Duszpasterstwa Akademickiego Św. Anny w Krakowie odbędzie się sobotni koncert “Ave Regina Caelorum”. 

- Ubiegłoroczny Dzień Papieski przeżywaliśmy pod hasłem "Totus Tuus". Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy przygotować większych inicjatyw. Chęć upamiętnienia tego wydarzenia jednak w nas cały czas kiełkowała i daliśmy wyraz tego właśnie w przygotowanym koncercie - wyjaśnia Maria Koc, koordynator XXI Dnia Papieskiego.

Koncert uświetni występ Scholi Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w towarzystwie stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod batutą Karoliny Świstak. Przy organach zasiądzie Łukasz Kmiecik. - To jest niezwykłe przedsięwzięcie, które połączyło dużą grupę młodych ludzi. Powstawało mianowicie przy współpracy studentów różnych krakowskich uczelni - podkreśla Koc.

W programie usłyszymy współczesne kompozycje pieśni o tematyce Maryjnej m. in. Pawła Bębenka, o. Dawida Kusza OP, Mariusza Kramarza oraz samej dyrygentki koncertu - Karoliny Świstak. - Na zakończenie obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego chcemy się zwrócić w stronę Maryi, żeby podziękować za to wszystko, co do tej pory otrzymaliśmy - podsumowuje Koc.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Po koncercie odbędzie się kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Wesprzeć ich można również poprzez internetową zbiórkę na stronie https://e-zbiorka.pl/zbiorka/dp21-11105powh.

Oceń treść:
Źródło:
;