Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Kulturalnie

Koncert Kolęd na zakończenie Akcji Rodacy – Bohaterom

Dobiega końca bożonarodzeniowa edycja Akcji Rodacy – Bohaterom organizowana przez studentów Akademii Ignatianum w Krakowie i Stowarzyszenie Odra – Niemen.

 

Dzięki życzliwości wielu ludzi dobrej woli – uczniów krakowskich szkół, studentów, młodszych i starszych mieszkańców Krakowa – przed świętami udało się przygotować ponad 200 paczek, z czego już ponad 150 trafiło do byłych polskich Kombatantów na Kresach oraz ich rodzin. Z pozostałych darów wolontariusze przygotują następne paczki, które z początkiem stycznia trafią do naszych Rodaków na Kresach. Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia zbiórki z serca dziękujemy.     

Ostatnim akcentem Akcji jest charytatywny Koncert Kolęd, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku o godz. 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie przy ul. Kopernika 26. Wystąpi Chór i Orkiestra Kameralna Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka.  Podczas  koncertu odbędzie się kwesta na rzecz polskich Kombatantów na Kresach.   

Patronat honorowy nad Koncertem objęli: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski; ks. prof. Ign. dr hab. Józef Bremer SJ - Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie; ks. Jakub Kołacz SJ -Prowincjał Jezuitów.

;