Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Kulturalnie

Koncert misyjno-charytatywny „Fides et ratio”

 fot. Zespół Nazaret / materiały prasowe

Koncert misyjno-charytatywny „Fides et ratio” zespołu „Nazaret” oraz Zuzanny Szczypuły, Konstancji Zegartowskiej, Michała Bukowskiego, Falamira i Hioba odbędzie się 8 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, przy ul. Jana Pawła II 78.

 

Koncert zorganizowany został w przeddzień beatyfikacji polskich franciszkanów, męczenników za wiarę (beatyfikacja – 5 grudnia 2015 r. w Chimbote)  – o. Michała Tomaszka OFMConv i o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv, którzy zginęli w Pariacoto, Peru, gdzie byli inicjatorami Szkoły Wyrównawczej dla dzieci. Celem koncertu jest pomoc finansowa dla biednych dzieci ze tejże szkoły.

Zespół NAZARET, tworzy autorską muzykę z nurtu sacro. Zespół wystąpił w Telewizji Polskiej, gdzie odbyła się telewizyjna premiera singla „Bóg jest moją miłością”. Utwór ten będzie promował debiutancką płytę, nad którą trwają prace. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2016 roku, planowana jest także trasa koncertowa po całej Polsce. Zespół pochodzi z Lipnicy Murowanej. Jego twórczość jest nie tyle formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięki modlitwą. Język muzyczny, którym się posługują, nazywają popowo-rockowym. Do muzyki podchodzą z pasją i poczuciem misji.


Zuzanna Szczypuła, to studentka 3 roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym, oraz uczennica drugiego stopnia wokalistyki jazzowej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Bolesława Rutkowskiego w Krakowie.

Michał Bukowski, pseudonim PAX. HIP HOPEM zajmuje się od niespełna roku. Ponadto realizator zajęć profilaktycznych, przewodnik po Ojcowie i student Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Patronat medialny nad koncertem objęli: portal Franciszkanska3.pl, Franciszkanie Prowincji Krakowskiej św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię; Rada Dzielnicy II i Rada Dzielnicy XIV Miasta Krakowa, „Nasz Dziennik”. Organizatorzy dziękują JM Rektorowi AWF-u, prof. dr hab. Andrzejowi Klimkowi, który udostępnił aulę akademicką.

;