Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Kulturalnie

Koncert Uwielbienia po raz szósty w Opolu

Opolskie Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit, diecezjalne Radio DOXA 107,9 FM oraz diecezjalna Odnowa w Duchu Świętym już po raz szósty zapraszają w wieczór Uroczystości Bożego Ciała (04 czerwca 2015) na Koncert Uwielbienia do Opola. Koncert odbędzie się na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (osiedle A.K., ul. Stefana Grota – Roweckiego), a rozpocznie się o godz. 19.30.

 

Podobnie jak w roku minionym koncert będzie bezpośrednio transmitowany na antenie Radia DOXA 107,9 FM, a także w internecie na stronie www.koncertuwielbiania.pl (transmisja wideo).

Już od godz. 18.00 na antenie Radia DOXA studio koncertowe, a po koncercie „Uwielbieniowe Afterparty” aż do północy.

 

Artyści tegorocznego Koncertu

Od samego początku opolskiego Koncertu o jego muzyczną oprawę dba raciborski zespół Przecinek, któremu w tym roku towarzyszyć będzie zespół Piąty Wyraz, a także oktet smyczkowy pod batutą Piotra Kotasa. Piotr Kotas wraz z Jakubem Michalakiem (zespół Przecinek) są autorami aranżacji utworów wykonywanych w czasie tegorocznego koncertu.

Muzykom towarzyszyć będą soliści, młodzi wokaliści, na co dzień zaangażowani w posługę Uwielbienia w ramach różnych muzycznych projektów. Wystąpią: Monika Fita (zespół Przecinek), Agata Seidel, Anna Humeniuk (zespół Piąty Wyraz), Magda Hołyk (zespół Piąty Wyraz), a także Filip Trela (zespół Piąty Wyraz) i Mirosław Kopyto (pochodzący z Lublińca muzyk i wokalista, laureat Szansy na Sukces, występował także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Kukla Band, obecnie prowadzi Opolskie Studio Piosenki).

Do wspólnej modlitwy przez śpiew zaprosiliśmy także chór Corpus Christi,który tworzą pochodzący z terenu całej diecezji opolskiej (i nie tylko) uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, które po raz czwarty odbywały się w Duszpasterstwie Akademickim Resurrexit. W tym roku w chórze zaśpiewa ponad 50 osób!

Prowadzeniem Warsztatów i przygotowaniem chóru zajęli się tegoroczni absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku edukacja muzyczna, prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych i muzyka kościelna: Anna Szczędzina, Sara Pradella oraz Arkadiusz Wiertelak.

 

Sieć wielbienia

Jako organizatorzy nie kryjemy, że opolski Koncert Uwielbienia powstał z inspiracji rzeszowskim koncertem Jednego Serca Jednego Ducha. To wielkie dzieło, powstałe z inicjatywy pana Jana Budziaszka (perkusisty zespołu Skaldowie), które od ponad dziesięciu lat gromadzi w ten wieczór tysiące ludzi uwielbiających Pana Jezusa obecnego wśród nas. Rzeszów był pierwszy, ale z czasem także w wielu innych miastach Polski w ten wieczór gromadzą się ludzie by uwielbiać Pana Boga. Dziś podobne koncerty odbywają się m.in.: w Lublinie, Włocławku, Gdańsku, Lublińcu, Warszawie. To prawdziwa Sieć Wielbienia, która otacza modlitwą całą Polskę.

 

Modlitwa za młode pokolenie

Koncert Uwielbienia w Opolu od samego początku łączy się w naszej diecezji z modlitwą za młode pokolenie. Tydzień w tydzień, w wielu parafiach naszej diecezji gromadzą się ludzie, modląc się w intencji ludzi młodych. Wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę, prosząc o potrzebne dary w ich wchodzeniu w dorosłe życie. Koncert Uwielbienia jest świętem także tych wszystkich osób.

 

Owoce Koncertu

O duchowych owocach Koncertu Uwielbienia i dzieła modlitwy za młode pokolenie trudno mówić. Ufamy, że Bóg wysłuchuje naszej modlitwy i cieszy się z tego dzieła. Dla nas, organizatorów widocznym wymiarem tego Bożego błogosławieństwa są ludzie, którzy przyjeżdżają na Koncert z wielu parafii naszej diecezji. Są nimi także liczni dobroczyńcy, bez których pomocy materialnej to wydarzenie po ludzku nie miałoby szans zaistnienia.

Namacalnymi owocami opolskich Koncertów Uwielbienia są Wieczory Uwielbienia, które odbywają się regularnie w ciągu całego roku w wielu parafiach naszej diecezji. Owocem są również wydawnictwa płytowe: Płyta DVD (KU 2011), Płyta Podnieście głowy, nabierzcie Ducha (2012), Płyta Odrodzeni (2013), które rozeszły się w nakładzie 2000 - 3000 egzemplarzy.

 

Najświeższe informacje o Koncercie Uwielbienia i przygotowaniach do niego można znaleźć na koncertowym profilu facebookowym. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym koncertu.

Źródło:
;