Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Jan Paweł II na dziś

Koncertowe zakończenie obchodów Dnia Papieskiego [GALERIA]

 fot. Łukasz Kaczyński

W sobotę wieczorem w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbył się Koncert Pieśni Maryjnych “Ave Regina Caelorum”. To uroczyste zakończenie krakowskich obchodów Dnia Papieskiego.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był 10 października pod hasłem “Nie lękajcie się”. Co roku jest to okazja do tego, by przypomnieć postać i nauczanie św. Jana Pawła II, ale nie tylko.

Bardzo ważnym elementem obchodów tego dnia są zbiórki na rzecz stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

- Ten koncert jest dla nas wyjątkowy, gdyż pandemia w ubiegłym roku pozbawiła nas możliwości zorganizowania jakichkolwiek wydarzeń w przestrzeni publicznej. W tym roku jest nieco inaczej i dlatego spotykamy się, by poprzez piękną muzykę maryjną wspominać papieża Polaka i jego bardzo wymowne „Totus Tuus” - podkreśliła Maria Koc, koordynator XXI Dnia Papieskiego w Krakowie.

Sobotni koncert przygotowała Schola Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w towarzystwie stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod batutą Karoliny Świstak. Przy organach zasiadł Łukasz Kmiecik.

- Cieszymy się, że zgromadziliśmy się tutaj i wspólnie poprzez nasz śpiew i zaangażowanie mogliśmy wspominać św. Jana Pawła II i jego ufność Maryi. Chcemy brać z niego przykład i mamy nadzieję, że wykonane przez nas utwory maryjne skierowały myśli przybyłych właśnie w stronę Matki Bożej - przyznała Elżbieta Koc, jedna ze śpiewających.

Zebrani w krakowskiej kolegiacie św. Anny usłyszeli współczesne kompozycje pieśni o tematyce maryjnej m. in. Pawła Bębenka, o. Dawida Kusza OP, Mariusza Kramarza oraz samej dyrygentki koncertu - Karoliny Świstak. Po koncercie odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

- Piękna muzyka i piękna idea. Widać, że rzeczywiście stypendyści są tym „żywym pomnikiem” papieża Polaka, jak często się o nich mówi. To talenty, to pasje, które warto wspierać - powiedziała pani Karolina, obecna na sobotnim koncercie.

Stypendystów można wesprzeć także poprzez internetową zbiórkę na stronie https://e-zbiorka.pl/zbiorka/dp21-11105powh. Program stypendialny Fundacji obejmuje już prawie 2 000 młodych ludzi z całej Polski, którzy dzięki wsparciu finansowemu i duchowemu mogą rozwijać swoje pasje i stawiać pierwsze kroki w dorosłość w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Oceń treść:
Źródło:
;