Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Z Bogiem

Konferencja dla mężczyzn: Słowo mężczyzny

Słowo Mężczyzny to ogólnopolska konferencja dla mężczyzn. Odbędzie się ona 6 czerwca na w Warszawie w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Organizują ją 4 różne męskie środowiska: Bracia Zmartwychwstania, Przymierze Wojowników, wspólnota Chefsiba, Mężczyźni Świętego Józefa. Będzie to próba wspólnego stanięcia wokół Słowa.

 

Słowo Mężczyzny to sprawa honoru. Dając słowo - zapewniam, że stanie się to, co obiecuję. Zapewniam całym sobą, więc wypełnienie obietnicy.

Bóg jest wierny. Dając nam Słowo - samym Sobą zapewnia nas o Jego wypełnieniu. Jest to dla nas dobry fundament, na którym możemy się oprzeć, zbudować nasze życie. Czy jednak w życiu opieramy się na Słowie? Czy wierzymy Temu, który ma moc i któremu dana jest wszelka władza?

W refleksji nad tym poprowadzi nas Charles Whitehead. Od wielu lat zaangażowany jest w Kościele w nurtach Odnowy. Przez 11 lat przewodniczący ICCRC – międzynarodowego komitetu koordynującego Katolicką Odnowę Charyzmatyczną. Żonaty z Sue, ojciec 4 dorosłych dzieci, dziadek 5 wnucząt. Obecnie posługuje ewangelizacyjnie i prowadzi Sieć Mężczyzn “Harvesters”.  Posługuje w wielu diecezjach w Wielkiej Brytanii i na świecie. W swej posłudze integruje nurty, które Duch Święty wzbudził w Kościele. Od prawie 40 lat Charles Whitehead jest uznanym głosicielem i nauczycielem – w parafiach, na konferencjach, rekolekcjach, weekendach, specjalistycznych kursach i projektach, zarówno lokalnie, na poziomie narodowym, jak i międzynarodowym. Od ponad 20 lat wydaje magazyn GOODNEWS, jest autorem wielu książek.

Konferencja w Warszawie to jeden dzień. Dodatkowo w niedzielę zapraszamy liderów męskich środowisk. Zapisy poprzez formularz na stronie Słowo mężczyzny.

Program spotkania

Sobota, 6 czerwca

8:00 ​Rejestracja
9:00 Eucharystia inaugurująca – celebruje ​Biskup Grzegorz Ryś

Część pierwsza:

10:00 ­ - 10:30 Uwielbienie
10:30 ­ - 11:45 Nauczanie Charlesa
11:45 ­ - 12:15 Przerwa
12:15 ­ - 13:00 Panel osobistości ­ ­ prowadzenie Michał Nikodem
13:00 ­- 14:30 Przerwa obiadowa

Część druga:

14:30 ­ - 14:45 Uwielbienie
14:45 ­ - 15:15 Panel praktyków ­ MśJ, Przymierze Wojowników, Chefsiba, tato.net, galilea ­
15:15 ­ - 17:30 Nauczanie Charlesa
17:30 ­ - 18:00 Prezentacje środowisk

Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym konferencji.

Źródło:
;